ďťż

Zgłoszenie czy pozwolenie - garaż blaszany





Rzeźnik Henryk - 24-11-2009 18:11
Mam zamiar postawić garaż blaszany z blachy trapezowej (3mx5mx2,10m) posadzka z kostki brukowej, nie związany trwale z gruntem, na własnej działce. Nie mogę się nigdzie doszukać czy muszę załatwiać pozwolenie na budowę czy wystarczy zgłoszenie? W różnych wypowiedziach czy komentarzach jest o garażach murowanych, a to wg mnie chyba jest znaczna różnica. Nawet w prawie budowlanym nie doszukałem się definicji garaż blaszany, pod co to można zakwalifikować?





LukaEgon - 24-11-2009 21:24
A nie możesz po prostu postawić tego blaszaka bez łażenia po urzędach?

Jeśli koniecznie chcesz sobie pochodzić to sprawa wygląda następująco:
Według art. 29 ust. 2 Ustawy o Prawie Budowlanym:
Obiekty nie wymagające pozwolenia na budowę:
- Wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500m2 powierzchni działki.

W zgłoszeniu piszesz o budynku gosp. o pow. zabudowy do 25m2 a nie o garażu. Sprawa załatwiona. Pozwolenia nie trzeba.



kamykkamyk2 - 25-11-2009 08:11
Jak chcesz wszystko zgodnie z przepisami, to zgłoszenie jako budynek gospodarczy.



MarlenitaS - 25-11-2009 08:40
A jak daleko można postawić blaszaka od granicy z sąsiadem?





dareks - 25-11-2009 08:54
http://forum.muratordom.pl/post3811142.htm#3811142



lbryndal - 25-11-2009 14:05

A jak daleko można postawić blaszaka od granicy z sąsiadem? budynek gospodarczy od sąsiada 3m
wiata chyba nawet w granicy może być